Saint-Joseph'in Öyküsü 1

Saint Joseph'in Öyküsü 1Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı tarafından Saint-Joseph Camiasına kazandırılan bu kitap, çok uzun, detaylı ve sabır gerektiren bir süreç sonrası oluşturuldu.

Vakfımızın 10. Kuruluş Yılı etkinlikleri çerçevesinde finanse edilerek basımı gerçekleştirilen; İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi'nin ve Frère'lerin 1840 yılından 1923 yılına uzanan tarihini anlatan belgesel niteliğinde olan bu ilk kitap, 140 yılı aşkın bir tarihin "Osmanlı Dönemi"ni kapsıyor.
Frere Ange MichelEser; Müteveffa Frère Ange-Michel tarafından Vatikan, Institût des Frères des Ecoles Chrétiennes ve İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi arşivlerinden toplanan orijinal bilgi, belge ve resimleri içeriyor.

Bakış Açısı

Bakış Açısı, Vakfımız tarafından Aralık 1999'dan beri her 3 ayda bir yayımlanan bir dergidir.

İlk etapta, Vakfımız ve Eğitim Kurumlarımız ile ilgili haber ve aktivite içerikli olarak sadece Vakıf Mütevellilerimiz ve Velilerimizle paylaştığımız bu dergimizi; Aralık 2002 tarihinden itibaren tüm Saint Joseph camiası ile paylaşmaya başladık.

Saint Joseph Lisesi, Derneğimiz, Vakfımız ve Eğitim Kurumlarımızla ilgili görüş, düşünce, haber ve aktivitelerin yer aldığı dergimizi beğendiğinizi umuyoruz.

Ulaşabildiğimiz tüm Saint Joseph'lilere ücretsiz olarak gönderdiğimiz "Bakış Açısı" dergimiz sizlere ulaşmıyor ise, lütfen aktüel adres ve kontakt no.larınızı;

Bahar Peker/Kurumsal İletişim Sorumlusu dikkatine,

bahar.peker@sajev.org.trBu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresimize e-posta ile,

 

 

 

Saint-Joseph'in Öyküsü 3

Etkin Resim1968 – 2010 yılları arasındaki dönemi kapsayan Saint – Joseph’ in Öyküsü -3 adlı kitabımız tamamlanarak satışa sunulmuştur.

Detaylı ve titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıkan bu eseri bizlere kazandıran Sayın Demir Alp Serezli’ ye, editörlüğünü yapan Sayın Mehmet Avni Arıduru’ ya ve kitabımızın hazırlanmasında tüm emeği geçenlere, bizler ile ellerindeki belge, doküman, fotoğraf ve bilgilerini paylaşan tüm Saint – Joseph’ lilere en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Saint – Joseph’ in Öyküsü 1. ve 2. ciltlerinde olduğu gibi, Saint – Joseph’ in Öyküsü 3 adlı belgesel niteliğindeki bu kitabımız da koleksiyonerler tarafından aranan bir kitap niteliğindedir.

Saint-Joseph'in Öyküsü 2

İlk kitap gibi, Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı tarafından finanse edilerek Saint Joseph Camiasına kazandırılan bu kitap ile, Lisemizin 1923-1968 yılları arası dönemi kapsamaktadır ve 4 Haziran 2006 Petit Pain’de satışa sunulmuştur.

İlk etapta, 1923-2006 dönemini kapsaması düşünülen bu cilt, Saint-Joseph’lilerden gelen anılar ve resimlerin fazlalığı nedeniyle 1923-1968 dönemini kapsayacak şekilde yayıma hazırlandı. Bu kitap da bir önceki gibi çok uzun, detaylı ve sabır gerektiren bir çalışma sonrası ortaya çıktı. 

"Saint Joseph'in Öyküsü - 2", 1923-1968 yıllarını, yani Cumhuriyet döneminin ilk 45 yılında Saint Joseph'teki hayatı ve yaşamı belge, doküman ve anılarla anlatmaktadır. Halen hayatta olan bir neslin canlı anlatımı ve belgeleri ile oluşturulan bu ikinci kitap için emeği geçen tüm Saint Joseph'lilere ellerindeki resim, doküman, belge ve bilgileri bizlere ulaştırdıkları için en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.