Saint-Joseph'in Öyküsü 1

Saint Joseph'in Öyküsü 1Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı tarafından Saint-Joseph Camiasına kazandırılan bu kitap, çok uzun, detaylı ve sabır gerektiren bir süreç sonrası oluşturuldu.

Vakfımızın 10. Kuruluş Yılı etkinlikleri çerçevesinde finanse edilerek basımı gerçekleştirilen; İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi'nin ve Frère'lerin 1840 yılından 1923 yılına uzanan tarihini anlatan belgesel niteliğinde olan bu ilk kitap, 140 yılı aşkın bir tarihin "Osmanlı Dönemi"ni kapsıyor.
Frere Ange MichelEser; Müteveffa Frère Ange-Michel tarafından Vatikan, Institût des Frères des Ecoles Chrétiennes ve İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi arşivlerinden toplanan orijinal bilgi, belge ve resimleri içeriyor.

Frère Ange Michel
1938'de Fransa'da, Fougères'de doğdu, 1956'da Frère'lere katıldı. 1958'den sonra Fransa'da pek çok kolej ve meslek okulunda ders verdi. 19 yıl Fransa'da kaldıktan sonra Türkiye'te geldi. 1983 yılından beri Türkiye'de bulunuyor. Önce İstanbul'da, daha sonra 2 kez Direktör olduğu İzmir'de görev yaptı, 3. görev yeri olarak yeniden Kadıköy Saint-Joseph'te görev yaptı. 21 Ağustos 2011'de Fransa'da hayata gözlerini yumdu. 

Editörlüğünü, sevgili arkadaşımız Demir Alp SEREZLİ'nin yaptığı bu ilk kitap, bizlere 1870-1923 dönemini 300 sayfada, 400'ü aşkın belge ve resimle sunuyor. Sınırlı sayıda basıldığından ve içeriği itibariyle bir belgesel niteliğinde olan "Saint Joseph'in Öyküsü - 1" koleksiyonerler tarafından da aranan bir kitap niteliğindedir.

Satış Merkezleri: Türkçe ve Fransızca olarak iki ayrı volüm olarak hazırlanan bu kitap; Vakıf Merkezimiz'den, Dernek Merkezimiz'den, SJD Sosyal Tesisler Müdürlüğü'nden temin edilebilir.

Satış Fiyatı: Türkçe-Fransızca : (Saint-Joseph'liler için) 80 TL  / Diğer 100 TL 

Teslimat: Kitaplarınızı şahsen yukarıdaki merkezlerden temin edebileceğiniz gibi, İstanbul içi veya dışı veya yurtdışı taleplerinizde; bedeli alıcı tarafından ödenmek suretiyle adresinize kargo ile gönderilecektir.

Ödeme: Kredi kartı ile yapılacak alımlarda; aşağıdaki telefonlardan kredi kartı ve fatura detayları için gerekli bilgileri bizlere ulaştırarak temin edebilirsiniz,

Kontakt ve bilgi için: (216) 622 65 10'dan Bahar Peker/Kurumsal İletişim Sorumlusu'nu arayarak bilgi alabilir, (216) 622 65 07 no.ya çekeceğiniz faks ile veya bahar.peker@sajev.org.tr adresine göndereceğiniz e-posta ile bizlere ulaşarak teslimatlar ve ödemeler konusunda bilgi isteyebilirsiniz.