Kuruluş ve Tarihçemiz

Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı (SAJEV), 29 Aralık 1992 tarihinde Saint-Joseph Lisesi mezunları tarafından; Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine hizmet etmek, daha yüksek, verimli ve etkin düzeyde eğitim-öğretim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Saint-Joseph Lisesi mezunlarından oluşan Mütevelli Heyeti ve heyetin seçtiği Yönetim Kurulu tarafından yönetilen SAJEV’de, Mütevelliler ve Yönetim Kurulu üyeleri gönüllü olarak hizmet vermektedirler.

Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı, köklü eğitim kültürü ve geleneklerinden aldığı güçle; Atatürk ilkelerine bağlı, dünya ile uyum becerisi yüksek, üretken, iletişim becerisi gelişmiş, teknolojiyi etkin kullanan, kültürlü ve çok yönlü bireyler yetiştiren; Fransızca başta olmak üzere en az iki yabancı dili etkili bir şekilde öğreten, özgün modeli ve uluslararası başarılarıyla, öğrenci ve çalışanlar tarafından en çok tercih edilen eğitim-öğretim kurumları oluşturmak misyonu ve vizyonu ile anaokulundan yükseköğretime kadar eğitim-öğretim hizmeti sunan Özel Küçük Prens Eğitim Kurumlarını kurmuştur.

Küçük Prens Eğitim Kurumlarının temeli 1998’de Küçük Prens Anaokulunun kuruluşu ile atılmış olup, Küçük Prens İlköğretim Okulu da 13 Eylül 1999’da Kadıköy Hasanpaşa’da eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

İlk yıllarında Kadıköy-Hasanpaşa ve Göztepe’deki kiralık binalarında eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüten okullarımız; 2005-2006 Eğitim-Öğretim Yılı’ndan itibaren, Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı tarafından, Sancaktepe’de kendi arazisi üzerine kurulan kampüsünde eğitim-öğretim faaliyetlerini başarıyla devam ettirmiştir.

2010’lu yıllara gelindiğinde, ilköğretim okulumuzun ilk mezunlarını verdiği 2002 yılından beri geçen yaklaşık 10 yıl boyunca, çağdaş eğitim ve Atatürk ilkelerinden ödün vermeden ve sürekli üstüne koyarak sürdürdüğü başarılı eğitim-öğretim kalitesiyle ulaştığı noktada, anaokulundan yüksek öğretime kadar eğitim-öğretim faaliyetlerini tamamlayacak olan Özel Küçük Prens Lisesinin kuruluşu gündeme geliyordu.

Velilerimizden de gelen sürekli ve yoğun istekler sonucunda da mevcut kampüsümüzün hemen yakınında satın alınan arazide yeni kampüsümüz kuruldu. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilkokul ve ortaokulumuz yeni kampüsüne taşınmış, lisemiz ise mevcut kampüste eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

İlk mezunlarını 2001-2002 Eğitim-Öğretim Yılı’nda vermeye başlayan okullarımız, kendi kampüslerinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte olup bugüne kadar 1200’ü aşkın mezun vermiştir.